Mrazuvzdorné palmy

Mrazuvzdorné palmy

Mrazuvzdorná palma Rhapidophyllum hystrix je najmrazuvzdornejší druh palmy na svete. V prírode rastie v močiaroch na juhovýchode USA. Vysoká odolnost voči chladu a mrazuvzdornosť do – 20 °C ju predurčuje na pestovanie pod holým nebom aj u nás. K jej dobrým vlastnostiam sa ešte pridáva nízky hustý vzrast (max 1–3 metre) a atraktívny husto otŕnený kmeň.

Výsev semien Rhapidophyllum hystrix sa líši od bežne pestovaných teplomilných paliem. Hlavný rozdiel je, že palmy nepotrebujú vysoké teploty pre klíčenie semien. Naopak, najlepšie klíčia pri nižších teplotách okolo 15-20 °C. Ideálne je striedanie teplôt cez deň a v noci.

čítať celý článok

Mrazuvzdorné palmy

Mrazuvzdorná palma Parajubaea torallyi je jedna z najkrajších a najodolnejších paliem Južnej Ameriky. Že vám toto meno nič nehovorí. Nečudo. Do Európy sa kvôli veľkým semenám (a s tým súvisiacimi veľkými nákladmi na prepravu) dováža len zriedkakedy. Preto mimo Bolíviu sa s týmto atraktívnym druhom palmy môžete stretnúť len vzácne.

V ponuke máme čerstvé semená mrazuvzdorných paliem.

čítať celý článok

Najviac mrazuvzdorné palmy patria do týchto rodov: Brahea, Butia, Chamaerops, Nannorrhops, Parajubaea, Rhapidophyllum, Rhopalostylis, Sabal, Trachycarpus, Trithrinax, Washingtonia.

Kúpiť semená mrazuvzdorných paliem môžete v našom e-shope.